KOMPLETNÍ SLUŽBY PRO VAŠE AUTO S 23-TI LETOU TRADICÍ

NABÍDKA SLUŽEB

Geometrie

Společnost KOMAT a.s. Dolní Třebonín, používá vysoce přesné kamerové měření geometrie nejnovější generace. Toto zařízení umožňuje změřit v jednom kroku přední i zadní nápravu. Jedná se o technologii, která od základu mění celý pohled na problematiku měření geometrie podvozků. Čtyři digitální kamery s vysokým rozlišením snímají polohu čtyř „terčů“ umístěných na kolech měřeného vozidla. Změří se sbíhavost, odklon, sklon, zkřížení karoserie nebo rámu apod.. Dle typu vozidla (od osobních ,off-road až po užitkové do 5,5t) je možno měřit až 20 veličin.

Na  základě  tohoto  komplexního  měření lze posoudit celkový stav  zavěšení  náprav  ve vztahu  ke karoserii a odhalit neodbornou opravu po havárii. Tuto službu doporučujeme zákazníkům před koupí ojetého vozu.Taktéž je vhodné změřit geometrii po přezutí na nové pneumatiky.

Geometrie

Co je to geometrie kol?

Laicky řečeno jde o seřízení sbíhavosti a náklonu kol, které je nutné k tomu, aby pneumatiky rovnoměrně sjížděly po všech jejich stranách a zachovala se požadovaná stabilita automobilu.

Dobré seřízení přináší:

  • lepší ovladatelnost vozu, tedy bezpečnější jízdu
  • menší opotřebení pneumatik
  • menší opotřebení podvozkových komponent

Kdy se provádí sbíhavost kol?

Seřízení geometrie kol se provádí vždy, když se mění čepy,silentbloky,nebo ložiska na automobilu. Doporučuje se udělat geometrii vždy po zimní sezoně, když se mnění zimní pneumatiky za letní, nebo vjedete do výmolu na silnici či narazíte kolem na obrubník případně se projedete po nezpevněných cestách.

Kde Vám ji provedeme?

V areálu společnosti KOMAT, který se nachází v těsném sousedství silnice číslo 39 u obce Dolní Třebonín na trase České Budějovice - Český Krumlov.

CENÍK MĚŘENÍ GEOMETRIE

Osobní automobil: od 750,- Kč s DPH
VAN + dodávka MAXI: od 900,- Kč s DPH

AD Technik

 


Kontakt

bannerKOMAT
Dolní Třebonín 195, 196, 382 01
e-mail: komat@komat.cz
tel.: +420 380 743 853

Staňte se členy komat klubu