Často se náš naši zákazníci ptají, jaký přívěs je pro jejich potřeby vhodný. Chtěli bychom Vám poradit odpověďmi na nejčastější otázky.

Jaký velký přívěsný vozík za auto, v jaké hmotnosti a s jakým vybavení si mám vybrat?

Obecně platí, že nejlepší je vybrat přívěs dle nákladu, jaký chcete nejčastěji vozit. Dalšími omezeními jsou samozřejmě skladovatelnost a omezení dle tažného vozidla.
Mám si vybrat přívěs s plechovými, překližkovými nebo hliníkovými bočnicemi

Výhody plechových bočnic: lehkost
Výhody překližkových bočnic: pevnost, odolnost při odírání a opírání materiálu
Výhody hliníkových bočnic: pevnost a lehkost; ideální materiál při jejich častém odnímaní
Je lepší vlek za auto s trubkovou ojí nebo s „V“ ojí ?

Výhody trubkové oje: skladovatelnost přívěsu (možnost zasunutí oje), větší poloměr při couvání a lomení přívěsu. Nabízíme u přívěsů NP-2, -3, -7 a VZ-18, -21, – 23 v nebrzděných verzích
Výhody „V“ oje: lepší rozložení váhy nákladu
Obecně platí, že typ oje je dán konstrukcí přívěsu, jako takového.

Je lepší přívěs za auto s koly pod ložnou plochou nebo vedle ložné plochy?

Výhodou přívěsu za auto s koly pod ložnou plochou je možnost snažšího nakládání z boku (vyrábíme přívěsy s hliníkovými bočnicemi, které lze snadno vyjmout enbo sklopit). U přívěsů s koly pod ložnou plochou se také snižuje celková šířka přívěsu.
Naopak výhodou u přívěsů s koly vedle ložné plochy je nižší těžiště a nižší nakládací plocha (výška podlahy přívěsu pod země). Přívěsy s koly vedle ložné plochy bývají také levnější.
Mám vybrat přívěs brzděný nebo nebrzděný? Jaké jsou výhody?

Výhodou nebrzděného přívěsu je jednoznačně cena. Nebrzděný přívěsný vozík je také jednodušší na údržbu, protože odpadá starost o brzdový systém.
Výhodou brzděných přívěsných vozíků je jejich větší užitečná hmotnost, více tedy naložíte. Další velkou výhodou je větší bezpečnost, což oceníte především v zimě a při jízdě s plně naloženým přívěsem, protože šetříte brzdové systém automobilu.

Zdroj:agados.cz

CategoryKlub